KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Meie püsikliendi soodustust (vähemalt 5% toodetelt ja teenustelt) saavad need kliendid, kes on meie Facebooki lehel vajutanud nuppu “Meeldib” (“Like”). Lisaks on vajalik, et nende Like oleks avalikult kõigile nähtav, sest muidu ei näe isegi meie, kellele meie leht meeldib. Kui meie seda ei näe, siis ei tea me ka seda, et peaks sellele isikule soodsamat hinda pakkuma.

Ei ole. Kui saadate oma foto, siis maksate ikka samasugust hinda, nagu meie galeriist valitud piltide korral. Vahel võib küll saada soodsmalt mõne pildi, mis meil juba välja on trükitud. Sellistest pakkumistest saate ülevaate meie Facebooki lehelt.

Siin kahjuks ühest vastust ei ole, see oleneb suuresti operatsioonisüsteemist, mida kasutate. Üldiselt kuvab näiteks Windowsi op-süsteem pildi info siis, kui hiirega sellele peatuma jääte (ja ei kliki). Pildi täpsemat infot näeb ka, kui teete pildil parema kliki ja valite atribuudid (properties).

Fotopaber on paber, täpselt selline, nagu näete välja trükitud fotodena albumi vahel. Fotopaberil pilt paigutatakse enamasti klaasi alla raamile. On ka nö clip-raame, kus raami ümber ei ole, on vaid klaas. Samuti oleme kohanud praktikat, kus raam on ilma klaasita.

Fotolõuend on aga kangas, mis on ühelt poolt kaetud spetsiaalse kihiga, et sinna oleks võimalik trükkida. Fotolõuend on juba ise pingutatud SISEMISELE raamile, ehk siis seda raami ennast näha ei jää (olgu, pilti tagant poolt vaadates on näha). Enamasti neid pilte enam hiljem ei raamita, kuid kui on soovi, siis kaubandusest on võimalik leida ka vastavaid pildiraame.

Soovitame läbi lugeda materjalide kirjeldused. Kui see edasi ei aidanud, siis ilmselt on kõige kindlam saata meile pilt, mida soovite trükkida ja kuhu selle paigutada planeerite. Aitame teil vastavalt sellele leida ka sobivaima materjali.

Jah, loomulikult, võite selle ise valmis teha või siis lasta see meil koostada. Lihtsamad (kuni 4 pildiga) kollaažid teeme teile lisatasuta. Suuremad ja keerulisemad kollaažid nõuavad juba pikemat nokitsemist ja seega lisandub olenevalt töö mahust ja keerukusest ka teatav tasu.

Jah, võib. Kui te teete seda ise, siis palun vältida pildi salvestamist .jpg formaadis. Näiteks .png ja .tif on selleks sobivamad. Teine võimalus on, et saadate meile pildi ja me lisame teksti sinna ise juurde.

Seda küsimust on võimalik mitmeti lahendada. Üks võimalus on, et lähete Adobe Stock kodulehele ja saadate meile välja valitud pildi numbri. Teine võimalus – saadate meile soovitud pildi kirjelduse. Edastame teie soovid oma fotograafidele (neil võib ju midagi sobivat olla) ja otsime ka ise erinevatest pildipankadest sobivaid pilte. Kogutud piltidest koostame Teile personaalse galerii, kust saate sobivaima välja valida. Kui on vaja pilti näiteks kindlast objektist, siis saadame mõne oma fotograafidest seda lihtsalt pildistama (hind kokkuleppel).

Jah, ikka on ja teeme selle meelsasti ise Teie eest ära. Mingit lisatasu selle eest ei rakendu. Pikemate panoraamide korral tuleks muidugi jälgida, et külje pikslite arv pärast lõikamist liiga väikeseks ei muutuks. Samuti tuleks arvestada, et mõne pildi liiga kitsaks lõikamisel võib sealt olulisi detaile kaduma minna.

Fotopaberile printides ei ole vahet, kas väljatrükk on standardmõõdus või mitte. Saame trükkida igasuguseid mõõtmeid, täpselt nii, kuidas Teile vaja on. Pildiraami soovitame aga eelnevalt üle mõõta, kuna pakendil lubatud mõõdud ei pruugi reaalsusega kattuda.

Fotolõuendi juures on piiravaks asjaoluks raamide mõõtmed. Minimaalsed mõõtmed, mida teha saame, on 20 x 20 cm ja maksimaalsed 51 x 102 cm. Lõuendite küljepikkused on 5 cm sammuga.

Jah ja ei. Vannituppa võib lõuendi panna, kuid sellisel juhul peaks materjaliks olema polüester. Me ei soovita vannituppa panna puuvillast lõuendit, sest niiskes keskkonnas juhtub sellega sama asi, mis puuvillaste riietegagi – see venib lihtsalt välja. Hoolimata materjalist, ei soovita me lõuendit paigutada kohta, kus see regulaarselt otsese veega kokku puutub.

Kui toimetame pildi ise Teieni või tulete pildile ise järgi, siis minimaalse kaitse tagamiseks on näiteks lõuend pakitud õhukese kile sisse. See kaitseb näiteks vihma ja näpujälgede eest. Posti või kulleriga saadetud tooted on pakitud selliselt, et need kahjustamata Teieni jõuaks.

Itella pakiautomaatidesse lubatava postipaki maksimaalsed mõõtmed on 36 x 60 cm ja Omnival 38 x 64 cm. Seega saadetised, mille suurus ületab neid mõõtmeid, paneme teele kas Cargobus’i või siis kulleriga.

Ei pea, Cargobus’iga saadetud pakid jõuavad kas nende esindusse või Cargobusi pakipunkti.

Pildi suuruse kalkulaatorid

NB! Tegemist on soovituslike suurustega, aga on kliente, kes on jäänud ka väiksema pikslitihedusega rahule.
Tulemuse lõplik rahulolu sõltub täiesti inimese enda kriitikameelest.

Kui suurelt saab pilti trükkida?

Mitu pikslit on kindla suurusega pildi jaoks vaja?